System SafePXV i SafePGV

Głowice do odczytu, interfejsy sterowania, szyny kodowe seria SafePXV i SafePGV

 

Najważniejsze cechy systemu SafePXV i SafePGV:

 

  • Kombinacja kamery 2D i taśmy Data Matrix
  • Pozycjonowanie bezdotykowe do 100km
  • Szerokie okno odczytu o wymiarach 120 x 80 mm
  • Komunikacja przy użyciu protokołów RS485, SSI, DeviceNet, PROFIBUS DP, EtherNet/IP
  • Kompaktowa obudowa do zastosowania w najmniejszych pojazdach AGV
  • Łatwa instalacja i uruchomienie "plug and play"

 

Opis działania:

            System SafePXV i SafePGV firmy Pepperl+Fuchs  opiera się na połączeniu kamery 2D i wielobarwnej taśmy kodów Data Matrix. Czerwone i niebieskie diody LED pozwalają odczytać różne kody kolorów. Za pomocą bezpiecznego algorytmu, wiarygodność wszystkich danych jest sprawdzana bezpośrednio w czujniku przed przekazaniem ich do sterownika bezpieczeństwa. Dane przetwarzane są w PLC bez dodatkowej kontroli. System pozycjonowania spełnia wymagania SIL 3/PL Duże okno odczytu i zwiększona głębia ostrości zapewniają optymalną czytelność i najwyższą tolerancję dla prowadzenia po trasie. Luki w taśmie kodowej o średnicy do 75 mm nie mają żadnego wpływu na wydajność.

Dzięki innowacyjnej technologii, safePGV doskonale nadaje się do nawigowania wózkami AGV. Oprócz pozycjonowania absolutnego, czujnik dostarcza wszystkie dane niezbędne do niezawodnego sterowania AGV. Przekazując pozycję Y i kąt, odchylenia od toru mogą być na bieżąco korygowane.

Pojazdy są nawigowane za pomocą taśmy kodowej Data Matrix. W dowolnym momencie użytkownicy mogą wybrać za pomocą pliku PROFINET-GSDML dane do  użycia - protokół dostarczy je wszystkie w dowolnym momencie.

Więcej informacji znajdą Państwo pod numerem telefonu: 22 868 58 58.